ACTUEEL

december 19, 2023

DIKKE BANDEN RACE

Wat een geweldig sportief en gezellig fietsfeestje was het weer!

Voor de tweede keer op rij werd er een Dikke Banden Race gehouden op de vloer van de Centrale Markthal. Dikke Banden Races zijn koersjes voor kinderen (2 t/m 12 jaar) op een eigen stadsfiets, mountainbike of crossfiets (fiets met dikke banden) en geen wielrenfiets. Naast de koersjes vullen we het programma aan met een loopfietsrace, stepraces en een funrace waar ook de grotere kinderen en de ouders aan mee kunnen doen.

Alle deelnemers hadden zich van te voren ingeschreven. Zo kreeg ieder bij de start een rugnummer, een Dikke Banden Race T-shirt en na afloop een medaille. Helmen zijn verplicht, indien vergeten of niet voor handen worden dan zijn ze te lenen van de organisatie, dit om teleurstellingen te voorkomen. Ook voorzien ze de kinderen zonder fiets van een fiets, loopfiets of andere step of dikke banden vervoersmiddel.
Dit jaar was in het teken van Kerst en was het leuk als je op een versierde fiets zou komen, er zaten een hoop prachtige versierde en verlichte fietsen tussen, waarvan er niet 3 maar 4 met een prijs naar huis zijn gegaan.
Het parcours was afgezet met hekken, afzetlint, reclamebanners en beachflags. Bij de start & finish stond een jurybooth met speaker die versterkt wedstrijdverslag deed van de Dikke Banden Races.
 
DOELSTELLINGEN
Deelnemers laten sporten, bewegen en plezier hebben middels de fiets
Promotie van de fiets als gezond, duurzaam en fun vervoersmiddel
Laagdrempelige kennismaking met de fietssport
Thema fiets veiligheid op diverse wijze informatief en actief onder de aandacht te brengen
Sociale cohesie: “Cycling Unites”

Meer dan 160 kinderen hebben deelgenomen aan de Dikke Banden Race. De ouders/begeleiders die hebben meegedaan met de Family Fun Race op de 12-inch bikes en/of hebben geassisteerd tijdens de fenomenale Bloemkolen Fietskoeriers Race hadden weer net zoveel lol als de kinderen zelf.

Fotos Chris van Houts


MORE ACTUEEL

juli 17, 2026

Centrale Markthal open tijdens Open Monumentendagen  

juni 18, 2026

AMFI Fashion & Design Graduation Show in de Centrale Markthal  Op 18 juni vond in de Centrale Markthal de AMFI Fashion & Design Graduation Show 2026 plaats. Tijdens de jaarlijkse afstudeershow presenteerden 43 studenten van het Amsterdam Fashion Institute (AMFI) hun eindcollecties aan een publiek van professionals, familie, vrienden en modeliefhebbers.

februari 3, 2026

Onderzoek in het kader van LIFE BIOMATINE gestart  Het onderzoek voor het LIFE BIOMATINE project, voor biobased restaureren van het dak van de Centrale Markthal, is gestart.

januari 24, 2026

CABINET is hier!  Cabinet is in de Centrale Markthal geland! Dè nieuwe vintage- & designmarkt van Amsterdam. Op 24 & 25 januari, 28 & 29 maart, 16 & 17 mei, 3 & 4 oktober en 12 & 13 december.

november 26, 2025

Centrale Markthal: eventlocatie met rauw randje  De Centrale Markthal is een te gekke plek in Amsterdam met een oppervlakte van maar liefst 6.000 m2! Het gebouw heeft een stoere industriële uitstraling en bestaat uit een groot binnenplein met daaromheen pakhuizen.

november 18, 2025

Erfgoedspektakel bij Open Huis Centrale Markthal  Op zondag 30 november is de Centrale Markthal van 15.00 tot 19.00 uur open voor publiek! Het belooft een heerlijke middag te worden vol gezelligheid, eten, creativiteit en verrassingen.

november 10, 2025

Dikke Banden Race in de Centrale Markthal  

oktober 9, 2025

Centrale Markthal houdt Open Huis met nieuwe audiotour en marktkramen  

juli 29, 2025

NAP+ Fair op 11 september  

mei 21, 2025

Opening Raïnaraï met NYA Festival